Kars Valiliği
Kars Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Kars Valiliği
Kars Valiliği

Millet Bahçesi ve Kent Meydanı Projeleri Hayata Geçiriliyor

22 Mayıs 2019
Millet Bahçesi ve Kent Meydanı Projeleri Hayata Geçiriliyor

Millet Bahçesi ve Kent Meydanı Projeleri Hayata Geçiriliyor

 

Valimiz Sayın Türker Öksüz tarafından, Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’un 18 Mart 2019 tarihinde ilimizi ziyaretinde kendilerine sunmuş olduğu ve Sayın Bakanımız tarafından da kabul edilen Millet Bahçesi ve Kent Meydanı projeleri hayata geçiriliyor.

Fethiye Camii önünde yer alan (eski Devlet Hastanesi yeri), yaklaşık 10.500 m2 alanda  Kent Meydanı yapımı ve Örnek Mahallesi’nde bulunan (eski 250 yataklı Devlet Hastanesi yeri) yaklaşık 27.000 m2. lik alanda Millet Bahçesi yapımı işlerinin Proje Hazırlanması İşi  TOKİ tarafından başlatıldı.

Valimiz Sayın Türker Öksüz, bu projeler kapsamda yapılacak olan işler için, il müdürümüz Tuncer TEKİN ile yüklenici firma yetkilisini kabul ederek, hazırlanan projeler ile ilgili olarak brifing aldı. Brifingde yapılan istişareler ve Sayın Valimizin sağladığı önerilerin değerlendirmesi ile yapılacak çalışmaların ardından projeler nihai halini alacak.

Projelerin tamamlanarak hayata geçirilmesiyle, ilimize; rekreasyon alanlarıyla, çeşitli aktivitelerin yapılabileceği, vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirebilecekleri çok önemli bir Kent Meydanı ile bir Millet Bahçesi kazandırılmış olunacaktır. Vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak olan bu projeler, hem şehircilik açısından hem de tarihi eserlerimizin korunması ve turizm potansiyelimizin zenginleştirilmesi açısından çok önemli projeler olacaktır. 22.05.2019 

 

Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır